co warto objerzeć na Netflixie i HBO

Cześć Kochani :) Jako, że najbliższe dni spędzimy w domu, postanowiłam przygotować listę seriali, które warto obejrzeć na Netflixie lub HBO. Są to w większości nowości, albo seriale, do których ukazał się niedawno nowy sezon. Pojawiają się jednak też takie tytuły, które na mojej liście do obejrzenia znajdują się już jakiś czas, ale teraz właśnie nadeszła okazja, by do nich przysiąść.

Westworld – HBO

Westorld

„Westworld” to serial, który zaczęłam jakiś czas temu oglądać, ale porzuciłam go. Teraz jak się nad tym zastanawiam, to właściwie nie wiem, dlaczego tak się stało, bo mi się podobał. Być może temu, że równolegle grałam w Red Dead Redemption 2, które mnie doszczętnie pochłonęło? ;) W sumie to tematycznie gra i serial pasują do siebie bardzo :)

Tytuł serialu bierze się parku rozrywki. Nie jest to jednak zwykły park w stylu wesołego miasteczka z karuzelami i rollercoasterami. To miejsce, przestrzeń, do której się przenosisz i możesz przeżyć w niej przygody, których przeżyć w normalnym życiu nie ma szans. Przestrzeń ta przypomina Dziki Zachód, doskonale nam znany z westernów. Zamieszkują go hosty ze sztuczną inteligencją, a pieczę nad nimi trzymają pracownicy parku rozrywki. Żądni przygód klienci wkraczając do Westworldu dają upust swoim najskrytszym, najmroczniejszym pragnieniom. Chcesz być rewolwerowcem i napaść na pocztowy dyliżans – proszę bardzo. Marzy Ci się burda w saloonie – nie ma sprawy. Wszystko działa dobrze, biznes przynosi zyski aż do czasu, kiedy to hosty zaczynają przejmować kontrolę nad swoim „życiem”…

Na ten moment dostępne są dwa pełne sezonu „Westworld”. Nie musimy jednak długo czekać na nowe odcinki. Premiera pierwszego odcinka trzeciego sezonu odbędzie się w poniedziałek 16 marca, czyli tuż, tuż.

Opowieść podręcznej – HBO

Opowieść podręcznej

Na pewno słyszeliście o tym serialu. Swego czasu było o nim bardzo głośno, zyskał wiele nominacji do nagród, a część z nich zdobył.
„Opowieść podręcznej” to serial, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Margaret Atwood. Autorka przedstawiła nam przerażającą wizję świata przyszłości. W tej dystopii kobiety nie mają głosu i sprowadzone zostały do roli tzw. „podręcznych”, których zadaniem było wydawanie potomstwa. Młodość i płodność to jedyne, co się w nich liczyło. Nie mają prawa do sprzeciwu, a każda niesubordynacja może skończyć się dla nich fatalnie zesłaniem do kolonii karnej lub nawet śmiercią.

Kobiety te przed rewolucją miały normalne życie – mężów, dzieci, po prostu żyły, tak jak my teraz. Po zmianach muszą oddawać się panu domu i rodzić mu dzieci. Główną bohaterką jest Freda (wcześniej miała na imię June), która poznaje inne kobiety w tej samej sytuacji, co ona. Wszystko zostało im odebrane, podręczne podejmują więc nierówną walkę o swoją godność, prawa i szacunek.

Wizja takiego świata niesamowicie mnie przeraża. Uważam, że każdemu człowieku należy się szacunek i godne traktowanie. Nie wolno odbierać nikomu jego praw i wolności (o ile nie jest przestępcą oczywiście). Ciekawi mnie, jak to zostało przedstawione w „Opowieści Podręcznej”.

Na ten moment dostępne są trzy sezony „Opowieści Podręcznej”.

 

Watchmen – HBO

Watchmen

No i mamy kolejny serial, który zaczęłam oglądać, ale gdzieś w natłoku treści do obejrzenia, zaczął mi umykać. Teraz planuję do niego powrócić, tym bardziej, ze „Watchmen” zebrało naprawdę sporo bardzo pozytywnych recenzji.

„Watchmen” to serial, który powstał na bazie komiksu „Strażnicy”. Nie jest do jednak dosłowna ekranizacja. HBO zdecydowało się na wprowadzenie nowych postaci i nowej historii. Główną bohaterką jest Angela Abar – policjantka działająca w przebraniu, zwana „Siostrą Noc”. Po ulicach grasują byli superbohaterowie w maskach, obecnie nie szczycący się zbyt sławą, jednak prawdziwy problem stanowi tzw. Siódma Kawaleria, licznie atakująca mniejszości i władze…

V-Wars – Netflix

V-wars

„V-Wars” gości na mojej liście do obejrzenia na Netflixie już od premiery tego serialu. Bardzo chcę obejrzeć ten serial z dwóch powodów – wampiry i Ian Somerhalder. To moje dwie słabości, takie guilty pleasure. Somerhaldera lubię od czasu, kiedy oglądałam z wypiekami na twarzy „Pamiętniki Wampirów”.

Serial „V-Wars” oparty jest na komiksach Jonathana Maberry’ego. Główny bohater grany przez Somerhaldera właśnie jest naukowcem. W pierwszy odcinku prowadzi on wykład na temat globalnego ocieplenia, którego skutkiem może pojawienie się zapomnianych, zamrożonych bakterii i wirusów. Ludzie nie będą na nie odporni, więc zagrożenie jakie stworzą będzie przeogromne. Okazuje się oczywiście, że dochodzi do epidemii, w wyniku której ludzie zmieniają się w wampiry. Tematyka niestety na ten moment dosyć aktualna, gdyż cały świat stanął w obliczu pandemii…

Locke & Key – Netflix

Locke & Key

Muszę powiedzieć, że jak tylko trafiłam na zwiastun „Locke & Key”, wiedziałam, że to coś dla mnie. Jest magia, tajemnicze klucze i drzwi, dosyć mroczny klimat. Ten serial musiał trafić na listę „must watch”!

Historia kręci się wokół trójki rodzeństwa, które wraz z mamą wprowadza się do domu Keyhouse. Dom ten należał do rodziny ich zmarłego ojca i okazuje się, że pełno w tym miejscu magii i … kluczy. Każdy z tych kluczy jest wyjątkowy i odpowiada za różne supermoce.

Mimo, że opinie o tym serialu nie są na ten moment mocno pozytywne, chciałabym go obejrzeć, by wyrobić własne zdanie. Zarówno fabuła, jak i klimat panujący w „Locke & Key” zdecydowanie mnie przyciągają. Zobaczymy więc :)

Altered Carbon – Netflix

Altered Carbon

Niedawno pojawił się na Netlixie drugi sezon „Altered Carbon” i sprawił, że serial ten z trochę zapomnianego na mojej liście, trafił na jej szczyt.

Historia toczy się w dalekiej przyszłości. Ludzkość wynalazła po pierwsze sposób na kolonizację innych planet, a po drugie stworzyła technologię, dzięki której można przedłużać swoje życie. Technologia ta polega na  zapisywaniu i przechowywaniu świadomości. W ten sposób możliwe jest przenoszenie jej do innego ciała. Jeśli jesteś odpowiednio zamożny, może zmieniać i zmieniać ciało w kółko.

Serial ten ma też wątek kryminalny. Główny bohater, Takeshi Kovacs, a raczej jego świadomość została skazany  na dożywotnie więzienie. Zostaje jednak z więzienia wyciągnięty, a w zamian za wolność musi rozwiązać sprawę pewnego morderstwa. Jak prywatny detektyw szuka poszlak, które doprowadzą go do rozwiązania zagadki.

 

Oczywiście seriali na mich listach jest o wiele więcej, trzeba jednak od czegoś zacząć :) Oglądaliście te seriale? Podobały Wam się? A może tak jak ja planujecie je obejrzeć?

Zapraszam także do przeczytania wpisu moim top 8 seriali :)

2 thoughts on “6 seriali na Netflixie i HBO, które warto obejrzeć”

  1. Locke&Key – pięć odcinków za nami a kolejne czekają już w kolejce. Nam się podoba i czekamy co będzie dalej 😊

    1. Dzięki za komentarz :) Tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że muszę obejrzeć „Locke & Key” :)

Leave a Reply