Mata do jogi Moonholi

Praktykowanie jogi to jest coś, co daje mi ogrom korzyści w życiu i każdego będę zachęcać, aby spróbował swoich sił na macie. No i właśnie, mata to jest to, czego każda osoba chcąca rozpocząć swoją przygodę z jogą, będzie potrzebować. Dzięki niej nasza praktyka jest bardziej komfortowa i bezpieczna. Wybór mat na rynku jest ogromny. Można poczuć się naprawdę zagubionym, chciałabym więc podpowiedzieć, jaka mata sprawdziła się u mnie idealnie. To mata do jogi Moonholi o przepięknym wzorze Illumination. O tym, dlaczego wybrałam akurat tę matę i jak mi się na niej praktykuje, dowiecie się poniżej :)

Dlaczego wybrałam matę do jogi Moonholi Illumination

Muszę przyznać, że mata do jogi Moonholi Illumination „chodziła” za mną dłuższy czas. Ten wzór ma w sobie coś tak przyciągającego i pięknego, że naprawdę ciężko mu się oprzeć. Mamy w nim połączone dwa symbole: Trzecie Oko oraz Ręka Fatimy (Chamsa).

Mata do jogi Moonholi Illumination

Trzecie Oko powiązane jest szóstą czakrą, tak zwanym szóstym zmysłem. Zakorzenione jest pomiędzy brwiami, w szyszynce, za pomocą której człowiek łączy się duchowymi płaszczyznami świadomości i może posiąść kosmiczną wiedzę. Pracując nad szóstą czakrą możemy rozwijać więc swoją samoświadomość, intuicję, a dzięki otwarciu Trzeciego Oka więcej widzimy i czujemy.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Ręka Fatimy to symbol otwartej dłoni z pięcioma palcami i okiem proroka po środku. Reprezentuje kobiecą siłę i jest amuletem, chroniącym przed negatywną energią. Oko proroka ma widzieć prawdziwe zamiary ludzi, z którymi będziemy mieć do czynienia. Ręka Fatimy więc broni nas przed złymi intencjami, oszustwem, nieżyczliwością, ale też przyciąga dobro. Dodatkowo uznaje się ją za symbol kobiecej mocy, wytrwałości i cierpliwości. Nic więc dziwnego, że mata akurat z tym wzorem tak bardzo mnie przyciagała ;)

Mata do jogi Moonholi Illumination

Mata do jogi Moonholi Illumination

Mata do jogi Illumination od Moonholi to mata kategorii premium. Wykonana jest z naturalnego kauczuku oraz wysokiej jakości mikrofibry. Rozmiar to 183×61 cm, a grubość 3mm. Jako, że jest to mata kauczukowa ma to też odzwierciedlenie w wadze. Jest to jedna z cięższych mat – waży 2,4kg. Za tą wagą jednak idzie również bardzo dobra przyczepność do podłoża. Mata Moonholi Illumination świetnie sprawdzi się przy ćwiczeniach o różnej intensywności, zarówno tej średniej, jak i wysokiej – Ashtanga Joga, Vinyasa Joga, Yin Joga, Power Joga.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Mikrofibra, którą pokryta jest mata jest przyjemna w dotyku, aczkolwiek trochę bardziej szorstka niż inne maty, z którymi miałam styczność. Jest to według mnie plus, gdyż dzięki temu zyskujemy jeszcze lepszą przyczepność. A przyczepność tej maty jest naprawdę dobra. Im bardziej mamy wilgotne dłonie, tym mniej się ślizgamy. Jeśli w trakcie praktyki mało się pocisz, albo po prostu zależy Ci na natychmiastowej dużej przyczepności, możesz delikatnie zmoczyć dłonie i stopy. Ja z tego rozwiązania raczej nie korzystam, gdyż po krótkim rozgrzaniu, uzyskuję wystarczająca przyczepność. Tylko raz zaszła taka potrzeba, kiedy na zajęciach klimatyzacja dość mocno chłodziła pomieszczenie. Potrzebowałam wtedy dodatkowego zwilżenia zwłaszcza stóp. Kiedy jednak już się rozgrzałam, przyczepność była naprawdę świetna. Warto również zwrócić uwagę na to, że mimo, że jest to mata z kauczuku, od nowości jej zapach nie jest mocno intensywny. Oczywiście jest wyczuwalny, ale o wiele mniej, niż w przypadku innych mat kauczukowych, z którymi miałam do czynienia. Oceniam to na plus, gdyż to wpływa na przyjemność korzystania z maty.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Ważne jest również to, że dzięki bieżnikowi jodełce i kauczukowi, z którego jest wykonana mata, ma ona świetną stabilność i absolutnie nie przesuwa się niezależnie od podłoża, na jakim ją położymy. Na panelach w moim mieszkaniu mata trzyma się idealnie i nie ślizga się. Jest to bardzo istotne, aby praktyka jogi była bezpieczna.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Mata Moonholi Illumination ma dość standardową długość 183cm i szerokość 61cm. Ja mam 172cm wzrostu i taka długość jest w porządku, chociaż pewnie jakby było jeszcze kilka centymetrów, to bym nie pogardziła ;) Wszystkie maty z mikrofibrą z Moonholi mają takie wymiary. Jedynie maty pro z warstwą poliuretanu są szersze o 7 cm i dłuższe o 2 cm.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Mata Illumination ma standardową grubość, jeśli chodzi o maty kauczukowe z mikrofibrą. Jej grubość to 3mm i jest ona w większości przypadków wystarczająca, jednak dla bardziej wrażliwych kolan niektóre asany mogą być mniej komfortowe. Osobiście preferuję grubsze maty (optymalnie 5-6mm), jednak muszę przyznać, że mimo wszystko, praktyka była przyjemna. Nie odczuwałam bólu kolan, ani problemów z utrzymaniem równowagi.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Wzór na macie Illumination poza tym, że naprawdę cieszy oko, ma jeszcze jedną zaletę. Jest tak zaprojektowany, że tworzy linie pomocnicze, dzięki którym łatwiej wykonuje się niektóre asany. Wiadomo, takie linie to nie jest konieczność, ale nie zaszkodzi jak są i sprawią, że praktyka będzie przyjemniejsza.

Mata do jogi Moonholi Illumination

Matę Moonholi jest również łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy tylko przetrzeć ją wilgotną szmatką, albo w przypadku dużych zabrudzeń, wymyć ręcznie w niewysokiej temperaturze i pozostawić do swobodnego wyschnięcia. Nie należy wystawiać jej bezpośrednio na słońce. Łatwość czyszczenia maty jest dla mnie bardzo istotna, gdyż uważam zachowanie higieny za podstawę. Dodatkowo do maty tej lubią przyczepić się jakieś włosy, sierść (mam kota :)), czy inne paprochy. Po skończonej praktyce, wystarczy przetrzeć matę i jest jak nowa :)

Mata do jogi Moonholi Illumination

Moonholi – ekologiczna marka z odrobiną magii

Piękny wzór na macie to nie jedyny powód, dla którego marka Moonholi tak bardzo przykuła moją uwagę. Bardzo podoba mi się jej filozofia i identyfikacja. Nie bez znaczenia jest również ekologiczne podejście Moonholi do świata. Ich maty nie dość, że są wykonane z biodegradowalnego kauczuku i pomalowane farbami na bazie wody i naturalnych barwników z warzyw i owoców, to są naprawdę wytrzymałe, dzięki czemu taka mata starczy nam na lata. Dodatkowo nie zawierają składników, które mogą być toksyczne.

Mata Moonholi
Czy rośnie mi Mała Joginka? :)

Maty do jogi Moonholi

Moonholi ma w swojej ofercie nie tylko maty do jogi. Znajdziecie tam również ubrania do jogi, zestawy do medytacji, kadzidła, palo santo, świece oraz mikstury wellness (np. kakao z grzybami i adaptogenami). Koniecznie odwiedźcie ich stronę! :)

Moonholi Illumination

Mata do jogi Moonholi – czy warto

Według mnie mata do jogi Moonholi jest naprawdę dobrą matą. Wykonana jest z kauczuku i mikrofibry oraz ma optymalne wymiary i całkiem przystępną grubość. Ma świetną przyczepność i nie przesuwa się po podłożu, ani nie ślizgają się na niej dłonie i stopy. Ta mata jest naprawdę antypoślizgowa. W zestawie z matą otrzymujemy wygodny pasek do jej noszenia, ale jest też możliwość dokupienia specjalnej torby.

Mata Moonholi

Dodatkowo wzór na macie jest naprawdę przepiękny, wręcz hipnotyzujący i o ciekawej symbolice. Dzięki temu zarówno praktyka jogi, jak i medytacja są na niej naprawdę przyjemne. Według mnie warto zainwestować w matę Moonholi, jeśli cenisz komfort, bezpieczeństwo, antypoślizgowość i przepiękny design. Ja jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru.

Mata do jogi Moonholi

Mata do jogi Moonholi

Mata do jogi Moonholi

 

 

 

Leave a Reply