Zestawienie książki o relacjach

Relacje międzyludzkie to jedna z trudniejszych rzeczy na świecie. Potrzebujemy drugiego człowieka jak powietrza. Ciężko jest żyć samotnie, nie mieć z kim dzielić swojego szczęścia, sukcesów, ale i trosk oraz smutków. Niestety czasem relacje z partnerem stają się trudniejsze, bardziej wymagające. Jeśli zależy nam na tym związku, zaczynamy szukać jakiejś podpowiedzi, jak się lepiej dogadać. Na te pytania poradniki mogą pomóc odnaleźć odpowiedź. Poniżej znajdziecie trzy książki, które dotykają problemu dogadania się z drugą osobą.

1. Sherry Argov – Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

Pierwsza książka, o której chcę napisać do kultowy już poradnik „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”. Powiem szczerze, że tytuł ten przez długi dzień trochę zniechęcał do sięgnięcia po ten poradnik. Zołzy? Naprawdę zołzy? Jest to jednak dość chwytliwe, ale i żartobliwie używane przez autorkę określenie kobiety „zbyt miłej”. To, o kim pisze Argov, to kobieta życzliwa, ale silna, która nie rezygnuje ze swego życia, aby potulnie zająć miejsce posłusznej kochanki mężczyzny. Intryguje, ale nie szuka obsesyjnie uznania. Sherry Argov bierze na tapetę wspólne dla wielu kobiet problemy i krok po kroku wyjaśnia pewne mechanizmy, które zachodzą w relacjach damsko-męskich. Przedstawia 100 zasad atrakcyjności i opisuje każdą.

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” Sherry Argov to ponad 250-stronicowy poradnik o tym, jak opiekować się samą sobą, aby szczęśliwą w związku.

2. John Gray – Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Kolejnym ciekawym tytułem na temat relacji damsko-męskich jest „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” Johna Graya. Autor poprzez metaforę pochodzenia kobiet i mężczyzn z różnych planet pokazuje, jak bardzo się miedzy sobą różnią i w jak odmienny sposób postrzegają te same sprawy.

John Gray w 13 rozdziałach pokazuje obraz szczęśliwego związku i metody, jak skutecznie się porozumiewać. Mając świadomość tego, jak bardzo kobieta i mężczyzna się różnią od siebie, łatwiej jest się nawzajem zrozumieć i stworzyć dobrą relację.

3. John Gray – Dlaczego Mars zderza się z Wenus

Dlaczego Mars zderza się z Wenus

Trzecią i ostatnią książką z tego zestawienia jest „Dlaczego Mars zderza się z Wenus” również autorstwa Johna Graya (swoją drogą John Gray wydał jeszcze kilka książek o tej tematyce, korzystając z metafory pochodzenia z różnych planet).

W „Dlaczego Mars zderza się z Wenus” autor skupia się na tym, jakie jest źródło kłótni w związku. Tłumaczy, jak te ogromne zmiany, które zaszły w ciągu ostatnich dziesięcioleci, wpłynęły na relacje damsko-męskie. Nie ma ukrywać, współczesne postrzeganie płci, zamiana ról, równouprawnienie kobiet i mężczyzn mają wielkie znaczenie w tym, jak obecnie układają się związki. John Gray w swoim poradniku tłumaczy, jak na różne sytuacje patrzy kobieta, a jak mężczyzna. Pod koniec proponuje sposoby łagodzenia stresów w związku.

Sherry Argov John Gray

Leave a Reply