Magiczny Bookhaul

W maju zakupiłam kilka ciekawych książek i postanowiłam po raz pierwszy na blogu zrobić tzw. Bookhaul. Pozycje, jakie do mnie trafiły dotyczą praktyki jogi, duchowości i cielesności oraz czegoś zupełnie nowego – tarota. Jeśli Was również ciekawią takie tematy, zapraszam do wspólnego przejrzenia wspomnianych tytułów.

Magiczny Bookhaul

1. „Anatomia Wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała” Laura Tempest Zakroff

Anatomia Wiedźmy

Pierwszą książką jest „Anatomia Wiedźmy”, która jest jedną z tegorocznych nowości Wydawnictwa Kobiecego. Początkowo do tej książki przyciągnęła mnie okładka. Od razu zwróciła moją uwagę! Potem zaczęłam czytać opis i mnie zaciekawiła. Co prawda książka ta ma różne opinie – część jest bardzo pozytywnych, a w części czytelnicy zwracają uwagę, że nie w niej nic, czego nie wiedzieliby z innych podobnych publikacji. Ponieważ jest to moja pierwsza pozycja o tej tematyce, postanowiłam ją przeczytać i wyrobić o niej zdanie.

„Anatomia Wiedźmy” jest pięknie wydana książka. Ma twardą oprawę, klimatyczne grafiki wewnątrz, no i ta okładka! Naprawdę robi wrażenie.

Opis wydawcy:
Umysł i ciało, duchowość i cielesność, potrzebują w praktykach magicznych integracji i zespolenia. Ich osiągnięcie jest możliwe poprzez odpowiednie ćwiczenia i praktyki, które prowadzą do akceptacji ciała i uznania go za duchowe naczynie. Dzięki życiu w zgodzie ze swoją cielesnością można rozwinąć swoje magiczne umiejętności. „Anatomia wiedźmy” stanowi wyczerpujące źródło wiedzy na temat obecności magii w naszym ciele oraz informacji, jak w pełni wykorzystać jego moc.
Dowiedz się, jaką rolę w praktykach magicznych odgrywa twoje ciało oraz poszczególne jest części, w tym płuca (oddech), serce (puls i rytm), kości (siła) i umysł.
Odkryj ponownie swoje ciało, a także magię, jaka przepływa zarówno przez ciebie, jak i przez otaczający cię świat dzięki, m.in.:
-ćwiczeniom z kartami tarota i sigilami,
-codziennym rytuałom,
-praktyce oraz ruchowi.

2. „Joga – sztuka życia. Spokój i równowaga na co dzień” Donna Farhi

Joga Sztuka życia
Kilka miesięcy temu joga na dobre zagościła w moim życiu. Daje mi ogrom korzyści, o których napisałam we wpisie „Dlaczego codziennie praktykuję jogę”. Ponieważ joga to nie tylko system ćwiczeń, a także filozofia życia, postanowiłam sięgnąć po książkę „Joga – sztuka życia” Donny Farhi, aby lepiej ją poznać i przenieść duchową praktykę poza matę. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w 2020 roku.
Przed zakupem przejrzałam opinie na Lubimy czytać i pozycja ta wypada całkiem nieźle (ocena 7,7). Jestem bardzo ciekawa, co „Joga – sztuka życia” kryje w sobie :)

Opis wydawcy:
Donna Farhi, opierając się na jogasutrach Patańdżalego, prezentuje transformującą moc jogi. Czyni z niej kompletną życiową praktykę znacznie wykraczającą poza rutynowe ćwiczenie asan. Pokazuje jogę jako drogę do głębszej samoświadomości i wskazuje wszelkie pułapki i obietnice poruszania się po duchowej praktyce.

Książka napisana jest w przystępny i wciągający sposób, a dzięki wieloletnim doświadczeniu autorki w pracy własnej i z uczniami jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych praktyków jogi.

3. „Joga dla czarownic” Sarah Robinson

Joga dla czarownicPora na kolejną książce o jodze, jednak taką, która „gryzie” temat od trochę innej strony. „Joga dla czarownic” to pozycja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii. Zaciekawiła mnie, gdyż łączy w sobie dwa tematy, które mnie ostatnio interesują – jogę i magię.
Pobieżnie przejrzałam już tę książkę i powiem szczerze, że wygląda całkiem ciekawie. Autorka podpowiada, jakie asany wykonywać, żeby np. pozbyć się złości, tłumaczy, czym jest sankalpa, objaśnia, dzięki którym asanom można np. osiągnąć uziemienie. Podoba mi się, że poza tymi magicznymi aspektami, rytuałami, pojawiają się też informacje po prostu dotyczące jogi i związanej z nią pojęć oraz samej filozofii.

Opis wydawcy:
Książka łączy sekwencje jogi z zaklęciami i rytuałami. Przeniesie cię w fascynującą podróż i pokaże, jak możesz pogłębić swoją magiczną praktykę, podnieść witalność, znaleźć wewnętrzny spokój oraz zadbać o kondycję i zdrowie
Autorka przedstawia wiele asan dla rozwoju osobistej mocy, równowagi, długowieczności, uzdrawiania i pewności siebie. Poznasz magiczne mantry, ćwiczenia oddechowe i pozycje jogi zakorzenione w ajurwedzie. Na macie wykorzystasz też założenia naturalnej medycyny energetycznej, która oczyści Twoje czakry i wzmocni ciało.

4. „Tarot przy kuchennym stole. Pogaduszki o przyszłości zapisanej w kartach” Melissa Cynova

Tarot przy kuchennym stole
Przedostatnią książką z mojego majowego stosiku jest „Tarot przy kuchennym stole” Melissy Cynovej. Egzemplarz, który ja mam to drugie wydanie (z 2021 roku, pierwsze jest bodajże z 2019 roku).
Prawdę mówiąc nie wiem, czy kiedykolwiek będę stawiać tarota, jednak temat ten ostatnio mnie zaintrygował. „Tarot przy kuchennym stole” wydaje się być poradnikiem, który w sposób jasny i przejrzysty tłumaczy zasady tarota.

Opis wydawcy:
Przez wiele lat Melissa Cynova starała się wypracować jak najtrafniejszą interpretację kart tarota. Zna na wylot błędy i wątpliwości, jakie są udziałem początkujących (a czasem również zaawansowanych) adeptów tej sztuki. W swojej książce obala mity na temat tarota, pokazuje, że nie wymaga on wielu specjalistycznych narzędzi, a trafne odczytanie znaczeń jest prostsze, niż może się wydawać.

5. „Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu” Morgan Housel

Psychologia pieniędzy
Ostatnią książką jest „Psychologia pieniędzy” Morgana Housela. Jest to książka mniej magiczna, niż pozostałe cztery, ale postanowiłam włączyć ją do tego bookhaulu. Książka ta opowiada o pieniądzach, ale i o mechanizmach kierujących ludźmi w tej kwestii. W obecnych czasach przy takiej, a nie innej sytuacji gospodarczej w kraju, myślę, że warto jest pochylić się nad tematem finansów i spojrzeć na nie w inny sposób. Jestem bardzo ciekawa tego tytułu.

Opis wydawcy:
Umiejętne obchodzenie się z pieniędzmi wcale nie zależy wyłącznie od tego, co wiesz. Ważniejsze jest to, jak się zachowujesz. A zachowanie jest czymś, czego trudno nauczyć – nawet bardzo bystre osoby.
Większość ludzi myśli, że pieniądze – inwestowanie, finanse osobiste i decyzje biznesowe – to przede wszystkim matematyka. Wystarczy mieć odpowiednie dane i wzory, aby się dowiedzieć, co dokładnie należy robić. Jednak w prawdziwym życiu ludzie nie podejmują decyzji finansowych na podstawie arkuszy kalkulacyjnych. Podejmują je przy stole podczas kolacji albo na firmowym zebraniu, pod wpływem mieszanki takich czynników jak ich osobista historia, unikalny światopogląd, ego, duma, marketing i niezrozumiałe motywacje.
W „Psychologii pieniędzy” Morgan Housel – wielokrotnie nagradzany autor – przedstawia 19 krótkich historii, w których opisuje różne dziwne sposoby myślenia o pieniądzach, a także uczy, jak lepiej zrozumieć jeden z najważniejszych tematów w naszym życiu.

Bookhaul

Leave a Reply