Mały Atlas Zwierzaków

Uwielbiam książki dla dzieci z pięknymi, klimatycznymi ilustracjami. Dodatkowo z ciekawą treścią edukacyjną podaną w przystępnej formie. Taki właśnie jest „Mały atlas zwierzaków” Ewy i Pawła Pawlaków.

Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak to para niezwykle zdolnych ilustratorów i autorów książek dla dzieci. Ich prace zdecydowanie przykuwają wzrok, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że tworzą jedne z ładniejszych ilustracji w Polsce! W „Małym atlasie zwierzaków” autorzy połączyli różne techniki artystyczne – część jest malowana, część wyklejana tkaninami, a część wykonana z masy papierowej! Razem wygląda to naprawdę ślicznie! Całość wzbogacają zdjęcia zwierzaków zrobione przez autorów.

Mały atlas zwierzaków

W atlasie znalazło się dziewiętnaście zwierzątek, które mamy szansę spotkać podczas spacerów po parku, lesie, łące. Są wśród nich mysz, ślimak, zając, jeż, żaba, borsuk… a nawet rzęsówka, o której istnieniu, muszę przyznać, nie wiedziałam! Okazuje się, że to kuzyn ryjówki, który mieszka w norce nieopodal zbiornika wodnego.

Mały Atlas Zwierzaków

O każdym zwierzątku autorzy napisali parę słów. Są to ciekawe informacje np. o tym, gdzie dane stworzątko mieszka, jakie wydaje odgłosy, co robi na co dzień. Nie brakuje też interesujących ciekawostek i historyjek autorów. Wszystko to w bardzo przystępnej formie – napisane jasno i zrozumiale dla każdego dziecka.

Mały Atlas Zwierzaków Ewa i Paweł Pawlakowie

Widać, że Ewa i Paweł Pawlakowie kochają zwierzęta. O każdym piszą z troską. W ich słowach po prostu czuć szacunek do wszystkich żyjątek i ogromną miłość do przyrody. Ponadto „Mały atlas zwierzaków” to nie jest ich jedyna książka o tematyce. Stworzyli również „Mały atlas ptaków” i „Mały atlas motyli”. Obie z nich mają równie piękne wydanie i sporo ciekawostek ze świata zwierząt.

Mały Atlas Zwierzaków

„Mały atlas zwierzaków” Ewy i Pawła Pawlaków to przepiękna publikacja. Znajdziemy w niej sporo informacji, które zaciekawią dziecko (ale nie tylko ;)), a także śliczne, klimatyczne ilustracje – sfotografowane prace autorów. Są to obrazki wykonane z filcu, tkanin, patyczków, masy papierowej lub namalowane farbami. Wygląda to naprawdę uroczo! Uważam, że ten pamiętnik-zwierzownik to naprawdę ciekawa i godna uwagi pozycja. Świetnie nada się również na prezent :)

Leave a Reply