Zapowiedzi Netflix

Netflix ostatnio zarzucił nas sporą liczbą niesamowitych zapowiedzi. Wybrałam spośród nich te, które wydały mi się najciekawsze i na które najbardziej czekam. Zapraszam na mój przegląd najbardziej interesujących zapowiedzi serialowych Netflixa!

1. Wiedźmin: Zmora wilka – premiera 23 sierpnia 2021

Najbliższa ciekawa premiera już całkiem niedługo. To serial anime „Wiedźmin: Zmora wilka”. Głównym bohaterem tej historii nie będzie jednak Geralt, a jego mentor i nauczyciel – Vesemir. Poznajemy go jako młodego chłopaka, który podchodzi do próby traw, po której stanie się on wiedźminem i nabędzie swych nadludzkich umiejętności.

Wiedźmin Zmora Wilka

Ze zwiastuna dowiadujemy się, że łowca potworów będzie musiał zmierzyć się z grasującą po lasach Ard Carraigh istotą, która morduje ludzi. Vesemir wyrusza na poszukiwania monstrum wraz z rudowłosą czarodziejką. Jak się okazuje morderczy potwór to nie jedyny demon, z jakim będzie musiał zmierzyć się wiedźmin.

Serial zapowiada się naprawdę ciekawie. Chociaż nie przepadam za anime, to biorąc pod uwagę, że to produkcja osadzona w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, zapewne się za nią zabiorę.

2. Dom z papieru Sezon 5A – premiera 3 września 2021, Sezon 5B – premiera 3 grudnia 2021

„Dom z papieru” to serial, który pokochały miliony widzów na świecie. Ja osobiście nie miałam okazji jeszcze go obejrzeć, ale premiera finałowego sezonu wydaje się być idealną okazją do wkroczenia w świat spektakularnych napadów na bank.

Dom z papieru

Twórcy „Domu z papieru” zdecydowali się podzielić 5-ty sezon na dwie części A i B. Pierwsze pięć odcinków będzie miało premierę 3 września 2021, a kolejne pięć 3 grudnia 2021. Ma to być ostatni sezon tego kultowego serialu. Z zapowiedzi wynika, że czekają nas brawurowe, nieodwracalne akcje oraz powrót (prawdopodobnie w retrospekcjach) postaci, w którymi widzowie musieli już się pożegnać. Sami twórcy określili tę część jako najbardziej epicką. Czy gang Profesora poradzi sobie w kolejnych ekstremalnych sytuacjach?

3. Lucyfer Sezon 6 (finałowy) – premiera 10 września 2021

Nieubłagalnie zbliża się również koniec jednego z moich ulubionych seriali: „Lucyfera”. Finałowy sezon ukaże się już we wrześniu. Jestem bardzo ciekawa, jak się zakończy historia detektyw Chloe i tytułowego Lucyfera.

Lucyfer sezon 6

Jak zapowiadają twórcy, ma to być nieco inny, bardziej kameralny sezon, który skupi się bardziej na odczuciach i emocjach bohaterów, niż na wartkiej akcji. Sezon 5-ty skończył się w dosyć interesujący sposób i pozostaje nam tylko czekać, żeby dowiedzieć się, jak Lucyfer poradzi sobie w nowej roli i jak to wszystko wpłynie na jego relację z Chloe. Powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać tego, co przygotowali nam twórcy.

Póki co zapraszam Was do przeczytania mojej opinii o sezonie 5A „Lucyfera”.

4. Wiedźmin Sezon 2 – premiera 17 grudnia 2021

Drugi sezon „Wiedźmina” od Netflixa to chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera. Uwielbiam cały świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego i bohaterów, których wykreował. Biorę więc wszystko, co powstanie w ramach tego uniwersum :)

Wiedźmin Netflix sezon 2

Drugi sezon opierać się ma na historii z sagi o Ciri, czyli od książkowej części „Krew elfów”. Geralt jest przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Sodden i wyrusza wraz z Ciri do twierdzy Kae Mohren, gdzie Lwiątko z Cintry ma podjąć naukę walki i obrony od wiedźminów.  Dodatkowo twórcom zależało na zekranizowaniu opowiadania „Ziarno prawdy” i znaleźli sposób, aby powiązać fabułę z główną osią.

W oczekiwaniu na sezon drugi, zapraszam do przeczytania mojej recenzji 1. sezonu „Wiedźmina” od Netflixa.

5. Stranger Things Sezon 4 – 2022 rok

Ostatni serial, na którego premierę czekam, to czwarty sezon „Stranger Things”. Sezon trzeci skończył się naprawdę emocjonująco i pozostawił nas z kilkoma znakami zapytania – przede wszystkim, co się stało z jednym z bohaterów? Jeden ze zwiastunów zdradza, że przeżył, ale trafił do czegoś w stylu rosyjskiego obozu pracy. Jak potoczą się jego i reszty postaci losy? Czy Mike i Nastka jeszcze się zobaczą po jej wyprowadzce z miasta wraz z Joyce i jej rodziną? Czy na ich drodze pojawi się kolejny nadprzyrodzony twór? Co z mocami Nastki? Jak widać, pytań jest wiele :)

Stranger Things 4

Kilka dni temu pojawił się oficjalny zwiastun czwartego sezonu, a twórcy zdradzili, że będzie on miał premierę w 2022 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie, ale mam jakieś przeczucie, że podobnie jak poprzednie części ukaże się w pierwszej połowie roku. Jak będzie, to się oczywiście okaże :)

2 thoughts on “Netflix – zapowiedzi na jesień i zimę 2021/2022”

    1. Ja też nie mogę się doczekać kolejnego sezonu „Stranger Things”. Zarówno klimat, jak i cały pomysł na fabułę oraz postaci bardzo mi się podoba.

Leave a Reply