Piramida Zabaw

Małe dzieci uwielbiają układać wieże. Im wyższe, tym lepiej :) Ćwiczą w ten sposób motorykę małą, czyli sprawność dłoni, palców. Niedawno do naszej kolekcji zabawek dołączyła kolejna wieża, ale tym razem nieco inna i dodatkowymi opcjami nauki przez zabawę.

Piramida Zabaw to zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce wieża o wysokości aż 80 cm. Składa się z 10 elementów wykonanych z twardego kartonu. Jest to miłą odmianą dla plastikowych wież, które do tej pory mieliśmy. Na rynku dostępna jest wersja ze zwierzętami, którą my mamy, i wersja z owocami i warzywami. Wyjątkowość Piramidy Zabaw polega jednak nie tylko na jej wysokości i materiale, z którego została stworzona.

Piramida Zabaw

Trening małej motoryki

Układanie wieży z klocków to świetny sposób na ćwiczenie sprawności dłoni. Klocki można wkładać mniejszy klocek w większy lub budować z nich wysoką piramidę. Dziecko chwyta, obraca klocki w rączkach – to bardzo ważne w rozwoju.

Piramida Zabaw

Nauka nazw zwierząt w języku polskim i angielskim

Kiedy dziecko jest już trochę starsze, możemy zacząć z nim naukę nazw zwierząt. Bardzo podoba mi się to, że na klockach nadrukowane są rzeczywiste zdjęcia zwierząt, a nie ich rysunkowe odpowiedniki. Dziecko uczy się prawdziwego wyglądu zwierzaków, który jak wiemy, w wersji graficznej, czasem potrafi być mało wiarygodny ;)

Piramida Zabaw Zwierzęta

Przy każdym zwierzątku (a jest ich ponad 40!) napisana jest jego nazwa w języku polskim i angielskim. Dzięki temu, wspólnie z rodzicem, dziecko poszerza swoje słownictwo i umiejętności poznawcze. Na klockach znajduje się aż 50 różnych słówek w dwóch językach – są to nazwy zwierząt i cyfr.

Nauka liczenia i kolorów

Na każdym klocku zamieszczone zostały również motylki z podpisem, ile ich się znajduje na danym obrazku. Możemy liczyć nie tylko nadrukowane owady, ale też to, ile klocków mamy już ułożonych. Dodatkowo każdy klocek ma inny kolor. Możemy wspólnie wskazywać i wymieniać barwy. To bardzo rozwijające dla dziecka.

Piramida Zabaw

Piramida Zabaw

Rozwijanie wyobraźni

Dziecko bawiąc się Piramidą również rozwija swoją wyobraźnię. Jest w tym czasie skoncentrowane na zadaniu i ćwiczy precyzję. Przecież, aby wieża byłą coraz większa, trzeba ją dokładnie układać, tak aby klocki nie rozsypały się :)

Piramida Zabaw

Dwujęzyczne nazwy, w połączeniu z pięknymi kolorowymi zdjęciami zwierząt, wspomagają rozwój słownictwa i wzmagają apetyt poznawczy dziecka.

Bardzo podoba mi się to, że Piramida Zabaw to zabawka, która „rośnie” razem z dzieckiem. Wraz z wiekiem możemy bawić się z dzieckiem sposób. Zaczynamy od układania coraz wyższej wieży, potem uczymy się kolorów, liczenia, nazw po polsku i po angielsku. Producent sugeruje, że później można klocki wykorzystywać jako pojemniki na drobiazgi, jednak my na razie budujemy wieżę i liczymy :)

Piramida Zabaw Wieża 80 cm

Dodatkowo zabawka jest naprawdę estetyczna, solidna i powinna przetrwać naprawdę wiele. Mój Krzyś np. uwielbia burzyć wieżę po jej zbudowaniu. Żaden klocek do tej pory nie ucierpiał, a wiele razy wylądowały na ziemi. Pudełko, w które spakowana jest Piramida ma wygodną wstążkę, dzięki której dziecko może swobodnie nosić zabawkę jak torebkę.

Piramida Zabaw Zwierzęta

Ja jestem bardzo zadowolona z Piramidy Zabaw i widzę, jak chętnie moje dziecko się nią bawi. Wiem, że to trwała zabawka i posłuży nam również, gdy w naszym domu pojawi się rodzeństwo Krzysia :) Polecam zainwestowanie (koszt to około 65-70zł) w Piramidę Zabaw bardziej niż w zwykłe, plastikowe wieże. Poza zapewnieniem dobrej zabawy, pomaga dziecku w zdobyciu nowych, cennych umiejętności. Zabawka polecana jest dla dzieci od 12-tego miesiąca życia.

1 thought on “Piramida Zabaw – mega wysoka wieża edukacyjna”

  1. Super zabawka. Kiedyś prowadziłam zajęcia z dziećmi i układanie wieży tp była jedna z ich ulubionych zabaw.

Leave a Reply