Serce na walizkach recenzja książki

Lada moment koniec Roku Szkolnego, wakacje, czas urlopów. To dobry czas na relaks z książką. „Serce na walizkach” K.A. Figaro wydawnictwa Lipstick Books to pozycja idealna na wolne dni. Ja miałam przyjemność przeczytać tę książkę w formie ebooka dzięki uprzejmości księgarni Virtualo.pl, która w tym miesiącu obchodzi swoje 14. urodziny. O tym, jakie atrakcje przygotowali dla klientów, dowiecie się na końcu wpisu, a tymczasem zapraszam na recenzję książki „Serce na walizkach”.

Główną bohaterką książki „Serce na walizkach” K.A. Figaro jest Małgorzata Piłat, świetna agentka nieruchomości. W pracy jest bardzo skuteczna i naprawdę potrafi negocjować. Jej życie prywatne niestety nie układa się już tak dobrze jak zawodowe. Nie jest szczęśliwa w małżeństwie, a jej relacje z mężem Michałem są ostatnimi czasy dosyć napięte. Mimo, że  z pozoru wyglądają na spełnioną parę, w rzeczywistości kobiecie brakuje bliskości, dotyku, czułości i pożądania, które niegdyś ich połączyło. Michał skupiony jest na pracy w rodzinnej firmie i po prostu zaniedbuje swoją żonę. Zarabia mnóstwo pieniędzy i zapewnia jej wystawne życie, jednak co to za życie, kiedy nie ma w nim miłości i namiętności? Od samego początku czuć, że w małżeństwie Małgorzaty i Michała jest kryzys i to niemały. Każde z nich ma trochę inne spojrzenie na ich wspólną przyszłość i plany stworzenia rodziny. Jakby tego było mało Gośka ma naprawdę trudną relację z matką (nie bez powodu zwaną Cruellą de Mon). Z jednej strony mamy spełnioną zawodowo, świetną w negocjacjach i po prostu w swoim fachu agentkę nieruchomości, a z drugiej nieszczęśliwą kobietę, która cierpi na brak prawdziwej obecności męża oraz brak szacunku ze strony wiecznie niezadowolonej, zgorzkniałej i toksycznej rodzicielki.

recenzja Serce na walizkach

Namiętny romans i piękna Portugalia

Małgorzata otrzymuje ciekawą i bardzo korzystną finansowo ofertę zawodową. Pewien portugalski przedsiębiorca jest zainteresowany zakupem działek pod budowę hoteli w Polsce. Chce jednak, aby przedstawicielka biura nieruchomości, najpierw przyjechała do Portugalii i poznała specyfikę jego biznesu. Jak się pewnie domyślacie ów Portugalczyk – Raul – jest niezwykle przystojnym, charyzmatycznym i ponętnym mężczyzną. Od samego początku czuć chemię pomiędzy Gośką, a Raulem. Małgorzata stara mu się oprzeć ze względu na i tak już skomplikowane i pełne problemów małżeństwo z Michałem, jednak pożądanie wobec właściciela hoteli oraz brak satysfakcji w obecnym związku są ogromne i trudne do opanowania… Zresztą wiecie, wyjazd do pięknej Portugalii, oderwanie się od trudnej codzienności i niezwykle seksowny mężczyzna, który jest wyraźnie Tobą zainteresowany, tworzą okoliczności do wakacyjnego romansu.

Serce na walizkach K.A. Figaro recenzja

Pikantny erotyk z trudną historią w tle

„Serce na walizkach” to książka erotyczna. Jeśli masz ochotę na historię z pikantnymi elementami, to będzie to strzał w dziesiątkę. Już tak naprawdę na początku dostajemy pierwsze sceny seksu i w ogóle w całej powieści pojawia się ich niemało. Nie są to jednak wulgarne opisy, co mnie cieszy, gdyż takich nie lubię. Czuć w nich pożądanie, namiętność, ale nie budzą obrzydzenia, mimo dużej szczegółowości. Coś innego jednak trochę mnie irytowało, a raczej ktoś i niestety chodzi o naszą główną bohaterkę. Powiem szczerze, że trudno było mi przebrnąć przez pierwsze strony i te wszystkie rozterki Małgorzaty. Rozumiem, że autorka chciała nam pokazać sytuację, w jakiej znajdowała się Gośka, ale te jej niektóre wywody były po prostu męczące. Przez głowę zwłaszcza na początku przechodziła mi co jakiś czas myśl – „Idź na terapię i ogarnij się”. Do tego trochę sztuczne i niepotrzebne wydawało mi się ciągłe podkreślanie tego na jak wysokim poziomie żyje Małgorzata. Ona nie zakłada po prostu sukienki, tylko sukienkę z Max Mary, Marelli, Calvina Kleina lub innej luksusowej marki, której nawet nie znam.

Serce na walizkach opinia

„Serce na walizkach” – książka o niełatwych wyborach i ich konsekwencjach

Podsumowując, ebooka „Serce na walizkach” K.A. Figaro czytało mi się całkiem lekko i w miarę przyjemnie. To historia nieszczęśliwej w małżeństwie kobiety, która dosyć niespodziewanie wyjeżdża w delegację do Portugalii i tam przeżywa naprawdę gorący i namiętny romans. To także opowieść o życiu w związku, o tym, jakie trudności mogą pojawić się przed dwójką osób, które niegdyś bardzo się kochały, ale ten żar przygasł. Przed Małgorzatą stanęły trudne wybory, rzutujące na właściwie całe życie. Czy będzie wierna mężowi i dołoży wszelkich starań, aby naprawić tę niełatwą relację, czy raczej ulegnie pożądaniu i uczuciom wobec boskiego Portugalczyka, wiedząc, że będzie musiała później zmierzyć z konsekwencjami swoich decyzji i wyrzutami sumienia? Książka obfituje w wiele pikantnych scen i opisów malowniczych krajobrazów Portugalii. Nie ma się jednak co spodziewać przesłodzonego romansu. Autorka co jakiś czas dokłada również przysłowiową łyżkę dziegciu, czyniąc opowiadaną historię bardziej prawdziwą. Ja ze swojej strony polecam „Serce na walizkach” K.A. Figaro jako wakacyjną lekturę.

Urodziny

14. urodziny księgarni Virtualo.pl

Tak jak pisałam na początku, księgarnia Virtualo.pl obchodzi 14. urodziny i z tej okazji przygotowała moc promocji i rabatów na ebooki i audiobooki. Z urodzinowych atrakcji będziecie mogli skorzystać w dn. 24.06.-04.07.2021.

Poniżej wklejam Wam rozpiskę urodzinowych promocji:

24.-25.06.2021 – Wydawnictwo WAB

25.-26.06.2021 – Wydawnictwo Agora

26.-27.06.2021 – Wydawnictwo Świat Książki

27.-28.06.2021 – Wydawnictwo Kobiece

28.-29.06.2021 – Wydawnictwo Marginesy

29.-30.06.2021 – Wydawnictwo Muza i Akurat

30.06.-01.07.2021 – Wydawnictwo Mag

01.-02.07.2021 – Wydawnictwo Burda

02.-03.07.2021 – Wydawnictwo Albatros

03.-04.07.2021 – Grupa Wydawnicza Foksal

Jeśli chcecie być na bieżąco informowani o nowościach, promocjach i polecanych tytułach, koniecznie zapiszcie się do newslettera Virtualo.pl. Dodatkowo za zapis do newslettera otrzymacie rabat 10% na pierwsze zakupy.

To jeszcze nie koniec niespodzianek! Mam dla Was specjalny kod rabatowy 20% na ebooka „Serce na walizkach” K.A. Figaro. Zniżka jest ważna do 31.07.2021 i łączy się z innymi promocjami. Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszecie  virtualotakietomile, a cena książki obniży się.

Koniecznie odwiedźcie księgarnię Virtualo.pl w czasie ich urodzin (24.06.-04.07.2021) i skorzystajcie z ich promocji. Naprawdę warto! To dobra okazja na zaopatrzenie się w ebooki i audiobooki na wakacje lub do podróży. Czas urlopów coraz bliżej, nie ma co zwlekać ;)

Leave a Reply