Jedną z moich pasji jest tworzenie rękodzieła. Bardzo lubię tworzyć biżuterię z masy termoutwardzalnej FIMO, które podobne jest do zwykłej modeliny, jednakże o wiele łatwiej się je wyrabia (nie kruszy się tak, ani nie rozmiękcza za bardzo), jest dostępne w wielu kolorach i można z nich ulepić prawie wszystko. Postanowiłam dzisiaj przygotować dla Was tutorial, jak krok po kroku wykonać własnoręcznie kolczyki z Elmo z Ulicy Sezamkowej. Zapraszam!

 
1.  Do wykonania kolczyków będzie potrzebna modelina w czterech kolorach: czerwonym, pomarańczowym, czarnym i białym. Ja korzystałam z modeliny FIMO. Przyda się również nożyk do cięcia modeliny, wykałaczka i obcęgi do zakręcania loopów na kolczyki.
2. Czerwoną modelinę delikatnie rozpłaszczamy. To będzie głowa Elma.
3. Teraz musimy uzyskać efekt futerka. Używamy do tego wykałaczki lub innego narzędzia z cienką końcówką. Teraz musimy trochę podłubać modelinę tak, żeby powstała na niej nierówna faktura.
4. Robimy takie samo „futerko” na drugiej główce, a następnie z białej modeliny robimy dwie cztery kulki. Ważne jest, żeby nie zabrudzić modeliny. Jak wiadomo na białym kolorze widać wszystkie brudki i paprochy, które się przykleją, dlatego też należy upewnić się, że mamy czyste ręce lub założyć lateksowe rękawiczki.
5. Teraz nadajemy buzi Elma uśmiech. Ważne jest, żeby uśmiech zrobić po wykonaniu oczu, ponieważ czarna modelina bardzo brudzi palce.
6. Zostało nam tylko wykończenie oczu za pomocą malutkich czarnych kropek i dodanie pomarańczowego nosa.
7. Na koniec mocujemy gwoździe w kolczykach i wypiekamy wg zaleceń producenta na opakowaniu modeliny.
Po wypieczeniu zakładamy bigle i voilà! Kolczyki gotowe!

 

 

20 thoughts on “Tutorial na kolczyki Elmo”

  1. Kupuję w internecie przede wszystkim ze względu na dostępność i cenę.
   No i oczywiście zachęcam do lepienia. Naprawdę sprawia to masę frajdy :)

  2. Robię zakupy w różnych sklepach. Buszuję czasem po Allegro, czasem zaglądam do Kreatywnego Straganu. W sumie to zawsze zależy od tego, czego potrzebuję, bo niestety chyba nie ma sklepu, w którym mogłabym kupić wszystko. Robię więc zakupy na raty u różnych sprzedawców.

 1. Świetny tutorial. Ja jeszcze nie połapałam się co to jest elmo ani ten ciasteczkowy potwór, ale mimo to bardzo lubię te stwory lepić :)

 2. wydają się tak proste w wykonaniu jednak mi nie wychodzą takie rzeczy ;) pozdrawiam
  i zapraszam do mnie w wolnej chwili

Leave a Reply