Pod koniec lipca swoją premierę miało nowe serum od BasicLab. To produkt całkiem ciekawy i innowacyjny, nazywany przez markę emużelem, który jest połączeniem emulsji i żelu. Jak każde serum z BasicLab ma też swoją indywidualną nazwę określającą działanie. W przypadku emużelu jest to Rewitalizacja i Ukojenie. Jeśli chodzi o składniki aktywne na prowadzenie wysuwa się w nim ektoina w stężeniu 4% (dostępna jest też wersja z 6%), beta-glukan i aminokwasy. Otrzymujemy więc buteleczkę pełną przyjemnego nawilżenia skóry. Jestem już po pierwszych testach tego cuda i z radością podzielę się z Wami moją opinią na jego temat.
BasicLab Nawilżający EmuŻel z 4% Ektoiną – co mamy w środku
Na pierwszym miejscu w składzie mamy wodę, a zaraz po niej filtrat z wody ryżowej, który ma działanie silnie nawilżające, wygładzające i rozjaśniające. Często wykorzystywany jest w kosmetykach do codziennej pielęgnacji w Japonii, Korei i Chinach. Jest to składnik chętnie stosowany przez BasicLab w ich produktach.
Dalej mamy propanediol, czyli glikol roślinny, który nie tylko rozpuszcza kwasy, ale też działa nawilżająco i ochronnie na skórę. To naturalna alternatywa dla glikolu propylenowanego pozyskiwanego z ropy naftowej. Docieramy teraz to wspomnianej już wcześniej ektoiny, która w moim serum występuje w stężeniu 4%. Ma ona właściwości przeciwzapalne, ochronne i nawilżające. Stosowana jest między innymi w lekach na alergie i wspomagających regenerację naskórka. To substancja naturalna produkowana przez niektóre rodzaje bakterii. Nie miałam wcześniej do czynienia z kosmetykami z tym składnikiem i muszę przyznać, że jej właściwości bardzo mnie zaciekawiły!
Do składu emużelu trafił również glikol pentylenowy. Wiem, że część go unika w kosmetykach ze względu na przenikanie, daję więc znać, że tutaj się znalazł. Następnie mamy Tripelargonin, czyli substancję nawilżającą, emolient pozyskiwany z nasion ostropestu plamistego. Wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i tworzy na niej tzw. film, dzięki któremu utrudniona jest ucieczka wody z naskórka. Glukonolakton z kolei poza nawilżeniem, łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Do tego działa przeciwstarzeniowo, wpływa na zmniejszenie przebarwień i blizn oraz uelastycznia skórę.
Jeśli chodzi o aminokwasy, to w emużelu znalazły się dwa: arginina i seryna, które również działają nawilżająco, zapobiegając ucieczce wody z naskórka i przyspieszają jego regenerację. Poza nimi mamy w składzie również m.in. ceramidy (wpływają na spójność i elastyczność naskórka), cholesterol (odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry), alfa-glukan (wzmacnia barierę ochronną skóry, przywracając i utrzymując równowagę mikrobiomu), trehalozę (blokuje ucieczkę wody z naskórka), nisko- i ultraniskocząsteczkowy kwas hialuronowy (zwiększa nawilżenie i działa pozytywnie na elastyczność skóry oraz wypełnia drobne zmarszczki).
Skład nawilżającego emużelu z BasicLab prezentuje się według mnie naprawdę imponująco. Widać, że jest przemyślany i całkowicie nastawiony na cel dogłębnego nawilżenia skóry i załagodzenia jej ewentualnych podrażnień. Ekipie BasicLab należą się brawa za stworzenie takiego serum.
BasicLab Nawilżający EmuŻel z 4% Ektoiną – skład:
Aqua, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate, Propanediol, Ectoin, Pentylene Glycol, Tripelargonin, Polyglyceryl-6 Stearate, Gluconolactone, Arginine, Serine, Beta-Glucan, Ceramide NS, Cholesterol, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Inulin, Trehalose, Calcium Gluconate, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum, Octyldodecanol, Polyglyceryl-6 Behenate, Hydroxyacetophenone, Sodium Benzoate.
BasicLab Nawilżający EmuŻel z 4% Ektoiną – Moja Opinia
Mam za sobą już ponad trzy tygodnie testów. Jestem bardzo zadowolona z efektów emużelu. Skóra jest dobrze nawilżona i zaopiekowana. Mimo, że mamy lato, serum w ogóle nie obciąża i nie lepi się. Jest leciutkie, przyjemnie orzeźwia i łagodzi. Jeśli ktoś miałby jakieś oparzenia słoneczne, albo inne podrażnienia, to emużel świetnie sobie z nimi poradzi, przynosząc ulgę i przyspieszając regenerację. Mam zamiar z niego korzystać, kiedy będę mogła jesienią wrócić do stosowania retinolu (obecnie jestem w ciąży i nie powinno używać się w tym czasie retinolu). Myślę, że będzie idealnym dopełnieniem kuracji, dając skórze ukojenie.
Emużel z BasicLab ma ciekawą konsystencję. Jest jedwabisty, nie za rzadki i nie za gęsty. Ma ładny, mleczny kolor i delikatny, naturalny zapach, co jeszcze bardziej wpływa na zmysły i uczucie totalnego ukojenia dla skóry. Zamknięty jest w niewielkiej, zgrabnej buteleczce z zakrętką. Przy pierwszym użyciu należy zakrętkę zmienić w dołączoną do zestawu szklaną pipetę. Jest to bardzo wygodne w użyciu. Mi starcza 2-3 krople, aby pokryć emużelem całą twarz. Dekolt i szyja to są kolejne 1-2 krople. Oczywiście należy pamiętać, aby nie dotykać końcówką pipety do skóry, czy to dłoni, czy to twarzy, aby nie zanieczyścić kosmetyku.
Jestem bardzo zadowolona z działania emużelu od BasicLab. Jest naprawdę lekki i przyjemny w użytkowaniu. Doskonale nawilża, a skóra po jego użyciu jest miękka, wygładzona i taka wręcz aksamitna. BasicLab pisało, że jeśli ktoś lubi niesamowicie lekkie formuły, to może używać samego emużelu, bez kremu na wierzch. Mi jednak za każdym razem brakowało tej warstwy domykającej, więc zawsze nakładałam na niego krem na noc podczas wieczornej pielęgnacji lub SPF rano. Emużel zawsze dobrze współgrał zarówno z moim kremem na noc z OnlyBio Ritualia, jak i z kremem z filtrem SPF 50 z Asoa. Testuję jeszcze pielęgnację warstwową z serum wyrównującym z 15% witaminy C (3-O-Ethyl Ascorbic Acid) z BasicLab. O efektach dam znać za jakiś czas, ale zdradzę tylko teraz, że póki co takie połączenie fajnie się sprawdza i daje dobre efekty. Ale o tym już niedługo w kolejnym :)
Ocena ogólna:
Zalety:
- bardzo lekka formuła, super konsystencja
- świetne, dogłębne nawilżenie i łagodzenie podrażnień
- bardzo dobre uzupełnienie kuracji np. retinolem
Wady:
- cena – 124,90zł za 30ml
Jestem mamą Krzysia i Zuzi oraz żoną Darka. Uwielbiam książki fantasy, postapo, seriale Netflixa i Outlandera. W wolnych chwilach lubię pograć na konsoli lub w jakąś planszówkę (Agricola <3). Praktykuję jogę.